بانک آینده
بیمه مرکزی جاباما
روزنامه نوآوران - 1396/08/29
شماره 885 - تاریخ 1396/08/29
آخرین اخبار
بیمارسکته مغزی را با یک سوزن نجات دادند+عکس
جراحان روباتی به بازار می آیند /زیر میزی گرفتن بعضی از دکترها میشود+عکس
سیم کارت های میلیاردی در تهران جنجال به پا کردند
زنی که شوهرش را به اجاره گذاشت+عکس
محسن هاشمی از زلزله تهران گفت
شارژر آیفون یک دختر بچه را کشت+عکس
راننده قطاری که ناجی مسافرانش شد+عکس و فیلم
چهار یوز زیبا در سمنان دیده شدند+عکس
هشدار به عرضه کنندگان قلیان+عکس
بروسلی بازی دختر زیبا را نجات داد+عکس
سقوط از بزرگترین برج ترکیه +فیلم
مسکن مهری ها خسارت می گیرند+عکس
هشدار! آب منطقه زلزله زده آلوده است!؟+عکس
مردی که در خانه اش تانک دارد+فیلم
کارتن خواب بود بهش پناه دادم بعد شک کردم بهش و کشتمشدر همدان رخ داد
صدای انفجار در بندر امام+عکس
علی دایی از مردم تشکر کرد
قهرمان وزنه برداری جهان و المپیک در گذشت+عکس
لحظه تصادف سگ زیبا با خودرو+فیلم و عکس
تصادف وحشتناک در نیشابور
مرگ دردناک یک گله گوسفند بخاطر...+عکس
تصویر وحشتناک انتحاری توسط داعش+عکس و فیلم
معده خالی زنجبیل بخورید
دارو های خانه اتان را نفرستیدددد+عکس
لرستان هم لرزید
زن بیچاره ای که از زیر آوار نجات پیدا کرده بود در چادر مرد
دوباره سرپل ذهاب لرزید
دوباره صدای جواد خیابانی در آمد+عکس
پدر احمقی که نزدیک بود بچه اش را بکشد+فیلم و عکس
آشتی دو طایفه بزرگ که درگیری خونین نزدیک 10 سال داشتند+عکس
علی دایی برای جادوگران خط و نشان کشید+عکس
کشته شدن سه نفر در اراک در ...
زلزله مردم فارس را به وحشت انداخت
آمار خراب زلزله ای که صبح آمدامروز آمد
اقدام زشت و بد مردم نسبت به یک حادثه+فیلم
طوفان گرد و غبار در مناطق زلزله زد+عکس
آمار دقیق کشته شدگان زلزله تا این لحظه+عکس
کشته شدن اسب های زیبا ی مسابقه ای توسط ...+فیلم
هشدار شیوع بیماری های خطرناک در مناطق زلزله زده+عکس
لحظه وحشتناک مرگ یک راننده+18 فیلم
تصویر تیر اندازی پلیس که یک نفر را کشت+عکس و فیلم
وضعیت هوا در کرمانشاه چطور است+عکس
محموله بزرگ کمک ها در مناطق زلزله زده+عکس
انفجار گاز در کرج
فرستاده دفتر رهبری در مناطق زلزله زده : قصد توهین نداشتم+فیلم
له شدن دو موتور سوار با کامیون + فیلم
حافظ ناظری در کرمانشاه حرف های جنجالی زد+فیلم
جشن سقوط رییس جمهور+عکس
زنم تو کمد دیواری دوست مجردم پیداش کردم+عکس
23 دانش آموز و 4 فرهنگی در زلزله استان کرمانشاه جان باختند
کد خبر: 69505 | تاریخ : ۱۳۹۶/۷/۲۰ - 00:03
اختلاف سران قوا زمینه فعالیت غوغاسالاران و تندروها را فراهم می‌کند
معاون وزیر کشور دولت اصلاحات در گفت‌و‌گو با نوآوران:

اختلاف سران قوا زمینه فعالیت غوغاسالاران و تندروها را فراهم می‌کند

یکی از مسائل مهمی که در کشور ما مسؤولان باید آن را مورد مداقه قرار دهند رفع اختلافات جزئی در جلسات خصوصی و جلوگیری از رسانه‌ای شدن تفاوت دیدگاه‌هاست.

نوآوران آنلایندر همین خصوص علی مطهری، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی نیز با اشاره به اظهارات اخیر رئیس‌جمهور و رئیس قوه قضائیه درباره رفتار و اظهارات یکدیگر می‌گوید: من معتقدم ادبیات هر دو بزرگوار ادبیات خوبی نبود و در شأن رؤسای قوا نیست. آقای رئیس‌جمهور با گوشه و کنایه انتقاد خود را بیان می‌کند در حالی که ایشان رئیس قوه مجریه است و اختیارات زیادی دارد. شخص اول اجرایی و شخص دوم کشور باید از موضع قدرت صحبت کند. اگر انتقادی به قوه قضائیه دارد باید به صراحت آن را بگوید که این کار شما خلاف قانون اساسی است و من که مطابق اصل ۱۱۳ مسؤول اجرای قانون اساسی هستم به شما تذکر می‌دهم. او ادبیات سران قوا درخصوص یکدیگر را نامناسب دانست و خاطرنشان کرد: بهتر است رؤسای قوا حرف‌های خود را در جلسات خصوصی و بدون طعنه بیان کنند تا موجب ناراحتی مردم نشوند.
بر کسی پوشیده نیست که بروز هرگونه تشنج و ناآرامی در جامعه موجبات نارضایتی و دلسردی مردم را فراهم می‌کند. از همین رو ضروری است که سران قوا در راستای حفظ انسجام و وحدت حرکت کنند و منافع ملی را در اولویت قرار دهند.
در همین خصوص به گفت‌و‌گو با مرتضی مبلغ، معاون وزیر کشور دولت اصلاحات پرداختیم که مشروح آن تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
 موضوع مهمی که باید سران قوا موردتوجه قرار دهند حفظ اتحاد و هماهنگی برای پیشبرد امور کشور است و باید این مهم را در نظر داشته باشند که تفاوت دیدگاه‌ها را رسانه‌ای نکنند چراکه اختلافات عمیق به معنای واقعی کلمه وجود ندارد و تفاوت‌ها باید در جلسات خصوصی طرح و رفع شود اما زمانی که به عرصه رسانه کشیده می‌شود وحدت و انسجام ملی را هدف می‌گیرد که در چنین شرایطی دشمنان نظام از آب گل‌آلود ماهی خواهند گرفت. شما تا چه حد ضرورت می‌دانید که این تفاوت دیدگاه‌ها به نحوی مناسب رفع گردد؟
در این خصوص ابتدا باید دو نکته را از هم تفکیک کنیم؛ یکی بحث وحدت و انسجام ملی است که به عنوان راهبرد اصلی و اساسی باید در کشور مطرح باشد به‌ویژه در مواجهه با دشمنان و کینه‌توزان نظام که در کشور ما همواره محقق بوده است. خوشبختانه ملت ایران همواره یکصدا در مقابل دشمنان واکنش نشان دادند و شاهد وحدت و همبستگی در مقابل دشمنان بودیم. در شرایط کنونی نیز باید وحدت بیش از پیش مورد توجه همگان به‌ویژه سران قوا قرار گیرد. موضوع دیگر بحث همبستگی و حفظ وحدت درونی است که تحقق این مهم در گروی ار بین بردن و رفع عواملی است که آرامش جامعه را بر هم می‌زند و منجر به ایجاد تشتت و اختلاف می‌شود که ضروری است شناسایی و جلوی آن‌ها گرفته شود. تاکید بر وحدت و همدلی خود به خود به معنای تحقق آن نخواهد بود بلکه مسؤولان باید در عمل در راستای آن تلاش نمایند. اکنون مردم شاهد تبعیض‌های رسانه‌ای، سیاسی، امنیتی و ... در جامعه هستند. به این معنا که برخی حاشیه امن دارند و از آزادی برای انجام هر فعالیتی برخوردار هستند و هر رفتاری از خود بروز می‌دهند اما برخی جناح‌ها و جریان‌ها حتی به دلیل مسائل کوچک تحت فشار و هجمه‌های گسترده واقع می‌شوند و آرامش روانی جامعه را خدشه‌دار می‌کنند. از این رو به جرأت می‌توان گفت برخورد عادلانه امری بسیار مهم است که توسط دستگاه‌هایی که جنبه داوری دارند باید مورد توجه قرار گیرد و فراحزبی و فراجناحی عمل کنند. متاسفانه در این خصوص گاهی شاهد هستیم که برخی دستگاه‌ها به درستی عمل نمی‌کنند و همین امر منجر به از بین رفتن آرامش و امنیت جامعه می‌شود. موضوع مهم دیگر عدم تفکیک میان منافع ملی و منافع جناحی است که برخی جریان‌ها آن را مورد توجه قرار نمی‌دهند و منافع ملی که به عنوان امری مهم باید مورد توجه قرار گیرد و همه بر آن پایبند باشند توسط برخی جریان‌ها زیر پا گذاشته می‌شود و در جهت عکس آن گام برمی‌دارند که همین امر موجب از بین رفتن آرامش جامعه خواهد شد. به‌عنوان نمونه برجام یکی از مسائل بحث‌برانگیز است که طی سال‌های اخیر در کشور به عنوان موضوع ملی که همه قوا و دستگاه‌ها بر آن اجماع کرده‌اند مطرح شده است. پرونده هسته‌ای ایران با تلاش دستگاه دیپلماسی دولت یازدهم با امضای توافق جامع هسته‌ای تحت عنوان برجام که توافقی برد ـ برد بود به ثمر رسید اما برخی در این میان همواره تلاش می‌کنند این ثمره سیاست خارجی دولت تدبیر و امید را با طرح برخی دیدگاه‌های خود مخدوش کنند و شکست خورده و حرکتی انحرافی نشان دهند تا به این ترتیب آرامش روانی مردم را از بین ببرند. از این رو در داخل کشور مسؤولان و به‌ویژه سران قوا باید در کنار توجه به حفظ انسجام و همبستگی، توجه عمیق و ریشه‌ای به از بین بردن عواملی که مخل آرامش و امنیت جامعه هستند باید مبذول داشت و در چنین شرایطی باید بر وحدت و انسجام ملی آن هم در عمل تاکید شود.
 پس شما هم اعتقاد دارید که در شرایط فعلی حفظ انسجام ملی مهم‌تر از هر عامل دیگری است؟
در این‌که حفظ وحدت ملی امری مهم و ضرورتی انکارناپذیر است شکی نیست. اما توجه به این نکته ضروری است که در این راستا رؤسای قوا نقش بسیار مهمی ایفا می‌کنند. سران قوا و مسؤولان باید توجه کنند که به عرصه جامعه کشاندن اختلاف‌نظرها دلسردی و ناامیدی مردم را به دنبال خواهد داشت و هرگونه تشتت در جامعه زمینه بروز نارضایتی را فراهم خواهد کرد. مهم‌ترین عامل نارضایتی مردم در جامعه وجود اختلاف میان سران قوا است. چراکه در چنین شرایطی زمینه برای فعالیت تندروها و غوغاسالاران فراهم می‌شود و به این ترتیب منافع حزبی و شخصی‌شان را بر منافع ملی و مصالح کشور اولویت قرار می‌دهند. از این رو عوامل مخل آرامش و وحدت در جامعه باید رفع شود. دستگاه‌هایی که موضع داوری در کشور دارند باید کاملاً بی‌طرفانه و عادلانه رفتار نمایند تا اعتماد عمومی را جلب نمایند و وحدت به معنای واقعی ایجاد شود نه این‌که با بی‌عدالتی و تبعیض بهانه به دست معاندان نظام داده شود. وحدت امر اساسی و راهبردی در کشور است اما برخی طوری عمل می‌کنند که مخل وحدت و آرامش می‌شوند و سپس همان‌ها ندای حفظ وحدت سر می‌دهند و منادی وحدت می‌شوند. اگر در جامعه این مشکلات را حل‌و‌فصل کنیم ضریب آرامش و امنیت و انسجام ملی افزایش می‌یابد و شرایط بهتری ایجاد خواهد شد.

 

خبرنگار: آرزو قادری

کانال تلگرام

دیدگاه‌های دیگران

I
Irani |
مخالف 0 - 0 موافق
شیمون پرز:اصلاح طلبان بزرگترین سرمایه اسرائیل در ایران هستند نتانیاهو نخست وزیر رژیم غاصب و کودک کش صهیونیستی:اصلاح طلبان به نمایندگی از اسرائیل با ایران می جنگند پس میبینیم وقیح تر و افراطی تر از اصلاح طلبان حامی فتنه در ایران نداریم

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.