تامین اجتماعی بانک مهر اقتصاد
روزنامه نوآوران - 1398/04/04
شماره 1293 - تاریخ 1398/04/04
آخرین اخبار
پرسپولیس می تواند با حفظ نفرات قهرمان بماند
از شایعه تا واقعیت خبر «اتوبوس تیم ملی در حال مسافرکشی در قزوین!»
وجود مسؤولانی نجومی بگیر؛ پیامد نبود شفافیت
عدالت، نه تاریخ انقضاء دارد و نه استثناپذیر است
ایران پرچم‌دار مبارزه با مواد مخدر در جهان است
درسی که برانکو به فوتبال ایران داد
هیچ‌کس در منطقه خواهان جنگ نیست
برای کاهش مشکلات دستگاه قضایی باید امکانات لازم در اختیار این قوه قرار گیرد
اجرای گام دوم شفافیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی
انتقادات بی رحمانه از مسی در روز تولد 32 سالگی
تصمیم نیمار برای عذرخواهی از هواداران بارسا
نیازمند اصلاح ساختاری اقتصاد و حذف هزینه‌های غیرضروری هستیم
فلسفه زیدان برای فصل بعد تغییر خواهد کرد
آمریکایی‌ها گفتند پاسپورت‌ها را بیاورید
چک‌های علی کریمی، مشکل بزرگ انتقال سپیدرود
آقای عرب، آقای نبی؛ لطفا گران نخرید
رفتارهای عجیب بازیکنان کامرون در جام جهانی فوتبال زنان
عاشقانه‌ای تلخ اما دیدنی
واکنش مشاور رئیس جمهوری به سریال گاندو
آغاز پخش سری جدید «دستپخت»
«ایکس لارج» روی پرده می‌رود
هزار پوند برای سکه‌ای با تصویر شخصیت کارتونی!
کشف ۱۴۰۱ شیء تاریخی در همدان
ساخت دکور ۲شهر اصلی مصر برای سریال «موسی(ع)»
«وانهاده» در تئاترشهر اجرا نمی‌شود
عاشیق حیدر محمودی درگذشت
سامانه متمرکز اطلاعات تسهیلات و تعهدات در بانک توسعه صادرات راه اندازی شد
اقامت 5 ساله در ایران به شرط 200 هزاردلار سرمایه گذاری
مطالبه ۵۰ میلیاردی اتاق اصناف از دولت
مشارکت صنایع نظامی‌در تولید پژو 301
تهرانی‌ها خرداد ماه ۲۴ روز هوای سالم تنفس کردند
اجرای طرح «ناظر» برای برخورد با بی‌حجابی
اقدام پزشکان بسیجی برای تامین دارو در شرایط تحریم
افتتاح پلازای میدان هفت‌تیر تا پایان هفته
صدر از دست رفت؛ صعود هم قطعی نیست!
نگرانی آقای وزیر از رشد آمار طلاق و کاهش ازدواج در کشور
آغاز غربالگری سلامت دانش‌آموزان/ فعالیت ۲۰۰۰۰ مدرسه مروج سلامت در کشور
زیبایی فرش تبریز بر دیوار شهر نقش بست
شمس: نگران تیم ملی فوتسال هستم
چرا سریال ترسناک در شبکه نمایش خانگی متوقف شد؟
فرمان فتحعلیان اواخر تیرماه کنسرت می‌دهد
ساخت فیلمی درباره مادران توسط بهاره رهنما
باقری: همیشه برای کمک به پرسپولیس آماده هستم
تقدیر از گلاب آدینه در «جشن حافظ»
«قصر شیرین» بهترین فیلم جشنواره شانگهای شد
چالش بلیت «مهمان» درتئاتر به روایت چند کارگردان
کمک برانکو به پرسپولیسی ها برای جذب «چاچیچ»
نمایش پشت تابلوی ون‌گوگ برای اولین بار
کشتی همچنان در بلاتکلیفی
سرنوشت مشترک، نخبه گرایی و گسترش شعاع اعتماد در تعاونی های تولید روستایی ترویج تکنوکراسی در محیط تولید کشاورزی
کد خبر: 187642 | تاریخ : ۱۳۹۸/۳/۲۰ - 12:34
رمز دوم یکبار مصرف کارت های بانک مسکن
رییس اداره کل بانکداری الکترونیک اعلام کرد:

رمز دوم یکبار مصرف کارت های بانک مسکن

به منظور ارتقاء امنیت مشتریان در هنگام استفاده از درگاه های مجازی در خصوص استفاده از رمز دوم یکبار مصرف کارت های بانک مسکن، سرویس رمز دوم پویا در بانک مسکن عملیاتی شد.

نوآوران آنلاین بهگزارش پایگاه خبری بانک مسکن-هیبنا ، نیکوفر صفری رییس اداره کل بانکداری الکترونیک اعلام کرد : به منظور ارتقاء امنیت مشتریان در هنگام استفاده از درگاه های مجازی و بر اساس رهنمودهای بانک مرکزی در خصوص استفاده از رمز دوم یکبار مصرف کارت های بانکی، امکان دریافت سرویس رمز دوم پویا در بانک مسکن فراهم شد .

وی افزود: در حال حاضر مشتریان بانک مسکن می توانند با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک مسکن بر اساس دستورالعمل "فعالسازی رمز پویا بر روی دستگاه های خودپرداز بانک مسکن" رمز دوم پویای خود را فعال نمایند که در آینده نزدیک، امکان فعال‌سازی از سایر درگاه‌ها( کیوسک، اینترنت‌بانک، همراه‌بانک و یا شعبه مورد نظر ) نیز فراهم می‌شود .

رییس اداره کل بانکداری الکترونیک گفت: در مرحله اول اجرا، امکان فعال‌سازی رمز دوم پویا به صورت اختیاری برای تمامی مشتریان بانک مسکن فراهم می‌باشد و در مراحل بعدی، قابلیت استفاده از رمز پویا به جای رمز اول کارت و پس از آن برای ورود کاربران به اینترنت‌بانک و همراه‌بانک و همچنین رمز حساب‌ها وجود خواهد داشت که بهره‌برداری از این امکانات متعاقباً به مشتریان بانک مسکن اطلاع‌رسانی خواهد شد.

صفری گفت: کاربران در صورت تغییر شماره تلفن همراه، حتماً باید تغییر شماره را به شعب اطلاع داده تا جهت جلوگیری از هر گونه سوء استفاده، بانک توکن‌های قبلی مشتری را باطل کند. (در حال حاضر قابلیت موصوف صرفاً بر روی دستگاه خودپرداز فعال می‌باشد)

وی در خصوص حساب‌های حقیقی و حقوقی اظهار داشت: در حساب های حقیقی اشتراکی امکان فعال‌سازی رمز پویا بر روی تلفن همراه دارنده کارت (کسی که کارت به نام ایشان صادر شده است) وجود دارد و در حساب‌های حقوقی نیز ، در صورت یکسان بودن شماره تلفن همراه (در زمان مراجعه به دستگاه خودپرداز) با شماره تلفن‌همراه ثبت شده در کد مشتری دارنده کارت، امکان فعال‌سازی رمز پویا وجود دارد.

همچنین رییس اداره کل بانکداری الکترونیک افزود: مشتری در صورت عدم نیاز به استفاده از رمز پویا می‌تواند از طریق دستگاه خودپرداز توکن کارت خود را غیر فعال نماید.

به گفته وی : طول رمز پویای جایگزین رمز اول کارت، چهار رقم و طول رمز پویای جایگزین رمز دوم کارت، هشت رقم می باشد.همچنین طول عمر رمزهای پویا حداکثر 60 ثانیه است و پس از این زمان، رمز تولید شده منقضی و غیر قابل استفاده می باشد ضمناً طول عمر رمزهای پویا ممکن است در آینده توسط بانک تغییر نماید.

صفری خاطر نشان کرد:رمزهای پویا در طول عمر خود، صرفاً یک‌بار توسط بانک پذیرفته و صرفاً برای استفاده از خدمات مبتنی بر «یک کارت مشخص از بین کارت‌های صادر شده توسط بانک» قابل استفاده می‌باشند.و پس از حداکثر پنج تلاش ناموفق متوالی برای ورود رمز پویا در یک مدت‌ زمان معین، ارایه خدمت مرتبط به طور موقت مسدود می شود. در این خصوص لازم است مشتری با مراجعه به نزدیک‌ترین دستگاه خودپرداز، مجدداً فرآیند فعال‌سازی رمز پویا را انجام دهد.

وی همچنین در خصوص فرآیند اجرایی عملیات تولید رمز پویا از طریق دستگاه خودپرداز اظهار داشت: پس از ثبت درخواست مشتری ،از طریق دستگاه خودپرداز و پس از فعال سازی رمز پویا پیغامی مبنی بر غیر فعال شدن رمز (ثابت) در صفحه دستگاه خودپرداز نمایش داده می‌شود که در صورت تأیید پیغام توسط مشتری، شماره تلفن همراه از مشتری دریافت می‌شود.شماره تلفن همراه وارده شده توسط مشتری با شماره همراه ثبت شده در سامانهCIF، تطبیق داده شده و در صورت یکسان بودن شماره تلفن همراه، ادامه عملیات انجام می‌گیرد و در صورت مغایرت، پیغامی مبنی بر لزوم مراجعه حضوری به شعبه نمایش داده می‌شود.

در صورت یکسان بودن شماره تلفن همراه وارد شده توسط مشتری با شماره درج شده در CIF، کد فعال‌سازی به تلفن همراه مشتری (به صورت پیامک) ارسال می‌شود.که این پیامک حاوی مسیر نصب برنامه (اپلیکیشن) تولید رمز پویا نیز می‌باشد. پس از وارد نمودن کد فعال‌سازی به مشتری رسید حاوی کلید ثبت نام (توکن نرم‌افزاری)، ارایه می‌شود که این کد عبارتی مرکب از اعداد،حروف و نشانه ها است که به صورت چاپی به مشتری داده می شود.ضمناً جهت سهولت در درج کلید ثبت نام، این امکان وجود دارد که رسید چاپی به صورت بارکد دو بعدی صادر شود.. نرم‌افزار تولید رمز پویا، قابلیت دریافت کلید ثبت نام به هر دو صورت رشته‌ای و اسکن بارکد دو بعدی را دارا می‌باشد.پس از انجام فرآیند موصوف، رمز پویا برای کارت فعال و رمز ثابت غیر فعال می‌شود.

رییس اداره کل بانکداری الکترونیک در پایان اظهار داشت: در روزهای اخیر پیامکی به مشتریان بانک مسکن ارسال شده و از آنان خواسته شده تا با مراجعه به خودپردازهای بانک مسکن، نسبت به فعال سازی رمز دوم یکبار مصرف خود اقدام نمایند.

  •  
کانال تلگرام

ارسال دیدگاه شما

  • دیدگاه های ارسالی، پس از تایید مدیر سایت منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشند منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان پارسی باشند منتشر نخواهد شد.